Bezpłatna konferencja
ONLINE
ARYTMETYKA MENTALNA
w twojej szkole i przedszkolu
dla dzieci w wieku 5-14 lat
05 marca 2022 r.
10:00 - 13:00
Pomóż swojemu uczniowi wyjść poza schematy!
W ciągu dwóch lat do programu arytmetyki mentalnej Abakus Europe przystąpiło blisko 2000 uczniów z ponad 50 szkół i przedszkoli.
Teraz pora na Twoją placówkę!
8-latek sypie jak z rękawa nazwami wszystkich państw i ich stolic, 9-latek rozwiązuje w pamięci bardzo skomplikowane zadania matematyczne? Mali geniusze? Nie, okazuje się, że każde, odpowiednio poprowadzone dziecko, jest w stanie opanować tę sztukę.
Mózgi młodych uczniów - chłonne jak gąbka – poprowadzone przez odpowiednio dobrane ćwiczenia, pozwalają na zdobycie wyjątkowych zdolności intelektualnych.
Jedną z takich metod, wykorzystującą naturalne zdolności dzieci, jest arytmetyka mentalna.

Co to jest arytmetyka mentalna?

Arytmetyka mentalna to sprawdzony sposób rozwijania zdolności akademickich i twórczego myślenia dzieci, pozwalający w pełni wykorzystać ich intelektualny potencjał.
To więcej niż nauka szybkiego liczenia.
Nauka arytmetyki mentalnej w młodym wieku może mieć znaczący wpływ na przyszłe sukcesy dziecka, a umiejętności które dzięki niej zdobędzie, pozostaną z nim na wiele lat.
Arytmetyka mentalna prowadzi do:
intensywnego rozwoju obu półkul mózgowych
intensywnego rozwoju pamięci wizualnej i słuchowej
lepszej koncentracji i samodzielności
znajdowania innowacyjnych metod rozwiązywania problemów
ulepszenia procesu myślowego
łatwiejszej nauki języków obcych
rozwijania kreatywnego i nieszablonowego myślenia
osiągania doskonałych wyników
w nauce

Arytmetyka mentalna
szkolenie nauczycieli i partnerów
Co myślą nauczyciele?
Anna Gorzkiewicz
nauczyciel arytmetyki mentalnej w klasie I
O arytmetyce mentalnej dowiedziałam się biorąc udział w konferencji. Pomyślałam, że jest to niezwykły projekt dający szanse wielu uczniom.

Każde kolejne zajęcia uświadamiają mi, że udział w programie Abakus Europe jest jednym z najbardziej inspirujących doświadczeń w moim życiu.

Dzieci z radością uczęszczają na lekcje, z wielkim zapałem powtarzają również materiał w domach. Po 6 miesiącach widać znakomite efekty. Uczniowie doskonale radzą sobie z liczeniem, skupieniem uwagi, pracą w zespole. Zachęcam do udziału w programie wszystkich nauczycieli, którzy cenią w sobie innowacyjność i pomysłowość. Jeśli szukasz nowości w pracy z dziećmi i chcesz brać udział w tworzeniu Nowej Edukacji, ten program jest właśnie dla Ciebie!Karolina Władysiak
nauczyciel arytmetyki mentalnej w klasie III
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
w Napachaniu
Do programu przystąpiłam między innymi ze względu na to, iż arytmetyka mentalna to nowatorska metoda, która uaktywnia cały wachlarz możliwości dzieci i w pełni wykorzystuje ich potencjał. Metodą tą pracujemy od września 2020 r. i na chwilę obecną śmiało mogę powiedzieć, że widoczne są już znaczące efekty. Uczniowie podczas zajęć często są zaskoczeni obserwując, jak szybko zdobywają wiedzę i poszerzają swoje umiejętności liczenia o nowe techniki. Z niecierpliwością czekają na kolejne lekcje. Polecam tę metodę wszystkim nauczycielom, którzy poszukują ciekawych rozwiązań i sposobów na rozbudzenie oraz rozwinięcie nie tylko umiejętności matematycznych dzieci, ale również w pełni całego ich potencjału.
Justyna Gremblewska z SP10 Kalisz
nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 10 w Kaliszu
Zajęcia z arytmetyki mentalnej to cudowny sposób na rozwój dzieci. To połączenie ruchu, zabawy i nauki. Uczniowie pracują z dużym zaangażowaniem, a pierwsze efekty widać już po kilku spotkaniach. Zajęcia dają dużo radości i satysfakcji zarówno dzieciom, jak i trenerom. Wspólnie spędzamy czas, integrujemy się i osiągamy sukcesy.
BEZPŁATNA
KONFERENCJA ONLINE
Arytmetyka mentalna dla szkół i przedszkoli
Pomóż swojemu uczniowi wyjść poza schematy5 marca 2022
10.00 - 13.00
Online
Konferencja skierowana jest do:
nauczycieli klas 0-6
dyrektorów szkół i przedszkoli
koordynatorów programów nauczania
pedagogów i psychologów
wszystkich zainteresowanych tematyką arytmetyki mentalnej
Prelegenci konferencji
INNA KURBANOVA
Studentka psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym. Wieloletni nauczyciel i trener arytmetyki mentalnej w wielu krajach. Zgłębia wiedzę na temat ludzkiego mózgu. Odkrywa nieodkryte. Sprawia, że nauka staje się łatwa i przyjemna.
KAROLINA TOKAREK
Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej Nr 14 w Lubinie. Autorka innowacji pedagogicznych. Wykorzystuje nowoczesne technologie w pracy z dziećmi. Podąża za nowatorskimi metodami nauczania. W swojej pracy uwielbia wychodzić „ poza schematy". Członkini grupy Superbelfrzy Mini. Trener arytmetyki mentalnej. Uczy i sama lubi być nauczana.
KAROLINA WŁADYSIAK
Nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem zarówno w edukacji przedszkolnej jak i wczesnoszkolnej. Obecnie nauczyciel klasy 3 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
w Napachaniu. Autorka wielu projektów, programów edukacyjnych i innowacji pedagogicznych. Poszukująca stale nowatorskich metod w edukacji dziecięcej.

KATARZYNA SZYDŁOWSKA
Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej w Katolockiej Szkole Podstawowej w Mławie. Obecnie prowadzi grupę sześciolatków. Nauczanie, to dla niej zawiła droga, pełna fantastycznych ludzi, potencjału i możliwości do wykorzystania.
Renata Białowąs
Koordynator programu arytmetyki mentalnej Abakus Europe na Polskę. Nadzoruje wprowadzenie arytmetyki mentalnej do palcówek edukacyjnych. Uwielbia ludzi i pracę z ludźmi. Zawsze łączy pracę z hobby.
Ogólnopolska
konferencja online
Arytmetyka mentalna
w Twojej szkole i przedszkolu
Co to za konferencja?
Wydarzenie, podczas którego uzyskasz wyczerpujące informacje dotyczące arytmetyki mentalnej i jej wpływu na rozwój intelektualny dzieci.
Profesjonalni prelegenci
Weźmiesz udział w prelekcjach prowadzonych przez praktyków, od wielu lat pracujących z dziećmi.
Arytmetyka mentalna
w Twojej szkole
Dowiesz się jak wprowadzić zajęcia z arytmetyki mentalnej do swojej szkoły w ramach innowacji pedagogicznej lub projektu edukacyjnego.
Nie czekaj! Zarejestruj się już dziś!
Rejestracja trwa do 04 marca 2022 r.
dni
godzin
minut
sekund

Abakus Europe

Kim jeteśmy?
Abakus Europe to międzynarodowa szkoła arytmetyki mentalnej dla dzieci w wieku 5-15 lat. Nasz program przeznaczony jest dla szkół i przedszkoli jako zajęcia pozalekcyjne lub jako część programu nauczania. Nasi uczniowie uczą się arytmetyki mentalnej w trybie online i offline na całym świecie.
15
kraje
204
31 870
Centers
Students
W razie pytań, skontaktuj się z nami.
Abakus Europe
tel. +48 574 068 750
schools@abakus-center.eu
https://school.abakus-center.eu/pl